Visa, Crypto Frenzy’nin Ardından Ethereum, Ripple ve Bitcoin Blockchain DeV’lerini İstiyor

btc-visa

Visa, Decrypt tarafından yakın zamanda bildirildiği gibi Ethereum, Ripple ve Bitcoin konusunda uzman olan blockchain mühendisleri tutmayı planlıyor. Küresel ödeme devi, dijital para birimi ekosistemlerine hazırlanmak için blok zincirinde ve kripto alanında önemli hamleler yapıyor. Son adım ‘iddia edilen’ bir insan kaynağı genişlemesi olduğunda Visa, blok zincirine dayalı ödeme işlemlerin tabanını ölçeklendirebilir mi?

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Adım Atmak için

Bu yeni potansiyel kiralama şirketi, Haziran 2019’da piyasaya sürülen blockchain üzerine inşa edilen firmanın sınır ötesi ödeme çözümü olan Visa’nın B2B’sine katılacak.

Yapılan açıklamada ki önemli vurgu;
“İdeal adayımız dağıtılmış uygulamalar geliştirip yayınladı, Ripple, R3, Ethereum ve Bitcoin blok zinciriyle çalıştı ve Solidity konusunda deneyime sahip.”

Gereksinimler Ethereum gibi bir ağ üzerinde kurulma niyetine işaret edebilse de, Visa’nın Hyperledger açık kaynağından yararlanma olasılığı daha yüksektir . Bu Linux tarafından geliştirilen inovasyon, kurumsal kuruluşlar için ‘kurumsal düzeyde’ çözümler sunar ve 2016’da piyasaya sürüldükten hemen sonra IBM ve Intel‘in desteğini aldı. Hyperledger ağıyla, firmaların özel verileri korumanın bir yolu olarak izin verilen ekosistemler oluşturma seçeneği vardır.

Visa’nın Kripto ve Blockchain Coşkusu:
Bu Kaliforniya merkezli ödeme hizmeti sağlayıcısı, son dönüm noktaları göz önüne alındığında bir kripto favorisi olarak ortaya çıkıyor. Yeni başlayanlar için şirket , CBDC‘nin acele yoğunlaşmasıyla Mayıs ayında dijital dolar patenti için başvuruda bulundu . Visa’nın kripto para başkanına göre, CBDC trendi muhtemelen dijital para birimi ekosistemi için bir zemin hazırlayacak ve paydaşların araştırma ve geliştirmeye katılmasını zorunlu kılacak. Dijital dolarlık teklifi dışında Visa, Binance gibi kripto servis sağlayıcılar için kendi kartları içinde bazı araçları sağladı.
visa-binance

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Adım Atmak için