Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

ripple

Ripple Hakkında Bilmeniz Gerekenler.. Ripple Nedir?

Şöyle söyleyelim Ripple kripto para haricinde bir platform olarak da kullanılır. Ripple platformunun oluşturma sebeplerinden en önemlisi hızlı takastır.

Bitcoin‘in sistemini basit bulan ve Bitcoin sisteminden çok daha hızlı ve kullanışlı bir sistem üzerinde çalıştıklarını belirtiyorlar. Ripple CEO’sunun konuyla ilgili detaylı açıklamasını okumak için Tıklayınız

Oluşturulacak platformun para birimi (XRP), ancak en önemli olan nokta RippleNet. Diğer platformlardan farklı olan RippleNet, kullanıcılarına sağladığı avantaj ise her kullanıcı kendi platformunu RippleNet üzerinden oluşturabilecek.

xrp

RippleNet Nedir?

Dünya genelinde hızlı gerçekleşen takasların gerçekleştiği ağdır. RippleNet, Ripple tarafından geliştirilmiştir. Bu paltformda finansal işlemler yapan büyük şirketler ve bankalar da işlem yapmaktadır.

Şimdi sizlere RippleNet‘in nasıl çalıştığına dair bir örnek verelim: Edirne’de yaşayan Nuri’nin elinde, marketten aldığı bir kutu lokum var. Ve Nuri iki gün sonra yapılacak olan araba yarışına gitmek istiyor. İstanbul’da yaşayan Buse’de ise nadir çok nadir bulunan bir parfüm vardır. Bir kutu lokum için parfümünü vermeye razıdır. 3. olarak Bursa’da yaşayan ve ender bulunan parfüm koleksiyonu yapan Özhan’ın elinde iki gün sonra düzenlenecek araba yarışına bileti var. Fakat kaynanası hastalandığı için araba yarışını izlemeye gidemeyecek.

Bahs ettiğimiz bu 3 kişi, teknik olarak bu üç kişi bir birini tanımadığı için buluşamazlar ve ellerinde olan materyallerin fiyatını net bir şekilde bilmiyorlardır.

Şimdi gelelim olayın işleyişine, Ripple sistemine şu emri vermeniz yeterli olacaktır: “Merhabalar, elimde açılmamış bir kutu lokum var, karşılığında araba yarışına bilet istiyorum!”. Sisteme bu emri verdikten sonra, sistem verdiğiniz emri olabilecek en kısa sürede en kısa kombinasyonla otomatik olarak algılayıp gerçekleştiriyor.

Bu borsanın iyi tarafı kesilen komisyonun tamamen formalite icabı kesinti yaptıklarını görmektir. Milyonda 1 kesinti yapılmaktadır. Ve bütün kripto paralar ile alış-veriş işlemleri yapabilirsiniz. Neden böyle ücretsiz olduğunu soracak olursanız, sisteme ve kullanıcılara yapılan DDoS saldırılarını önlemek…

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

ripple-

Hangi bankalar Ripple’a destek veriyor?

-Union Credit

-NBAD

-UBS

-Santander

-Axis Bank

-Yes Bank

-Westpac

-ripple

Ücretsiz Ripple Cüzdanı Oluşturmak İçin Tıklayınız