Ripple CEO’suna göre: “Piyasadaki Engeller ve Bitcoin Kalkacak”

Ripple (XRP) CEO’su Brad Garlinghouse’a dediğine göre yeni bir ödeme sistemi; fiat ve kripto para biriminin alış-veriş’ini oldukça kolay ve hızlı hale getirmeye odaklanacak. Sonuç olarak bankacılık, Bitcoin ve kripto para borsasında ki engeller kalkmış olacak.

ripple

40’ı geçen finans ve teknoloji şirketiyle, Ripple, kullanıcıların herhangi bir para birimini kullanarak herhangi bir platformdan para transferi yapmalarını sağlayacak küresel bir ödeme ağı olan “Açık Ödemeler Koalisyonunu” (Open Payments Coalition) başlatmak üzere bir araya geliyor. Büyüyen konsorsiyum, 100 M (milyon)’u geçen kullanıcılaı bu ağ aracılığıyla birbirine bağlamayı amaçlayan, kolay bir kimlik olan PayID’yi uygulamayı hedefliyor. Belirtilen bu kimlik, birden fazla ödeme ağında çalışır durumda olacak ve kullanıcıların bankacılık veya kredi kartı numaralarına ihtiyaç duymadan dijital veya fiat olsun, herhangi bir para birimini göndermesine veya almasına olanak sağlayacaktır.

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

Amaçlanan Hedef Transferleri Daha Kolay Hale Getirmek

Geçenlerde CNBC ile yapılan bir röportajda Ripple CEO’su Garlinghouse, hedeflerinin sermaye gönderme sürecini e-posta göndermek kadar kolay hale getirmek olduğunu söylüyor:

“Bir arkadaşınıza sorduğunuzda, ‘Hey size para ödemem gerekiyor. Venmo’da mısın? PayPal’da mısın? Ya da ABD dışında yaşıyorlarsa belki de AliPay veya PayU kullanıyorlar. Komik değil mi, birisinden telefon numarası istediğimde, ‘AT&T’de misin? Verizon’da mısın? diye sormak zorunda kalıyorum. PayID’nin arkasındaki fikir, birine para göndermeyi basitleştirmek ve e-posta göndermek kadar kolay hale getirmektir. Birisine Google’da mı yoksa Yahoo’da mı olduğunu sormuyorum. Sadece bir e-posta gönderiyorum.”

 

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

payID

Ripple CEO’su Garlinghouse konuşmasının devamında PayID’den ele alarak şöyle söyledi:

“Bu nedenle PayID, ister büyük bir banka olun, ister Byline Bank gibi başarılı bölgesel banka orada bir hesap sahibiyseniz ve size para göndermek istiyorsam bu ‘Brad Garlinghouse’ yazmak kadar kolay olacak. Çevrimiçi bir bankada ya da Bitcoin’de izin verilse de bu adlandırma yapısı daha basit ve uyumlu olabilir.”

Ripple CEO’su Garlinghouse’un bahs ettiği PayID uygulaması açık kaynaklı ve ücretsiz ve entegre edilmesi oldukça kolay olacak şekilde tasarlandı. Açık Ödemeler Koalisyonunun (Open Payments Coalition) büyüyen ortak listesi; Brave, Huobi, BitPay ve Blockchain.com dahil olmak üzere kripto alanındaki daha birçok şirketi de kapsıyor.

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız