Mastercard, kripto para birimi firmalarına ulaşıp, yeni genişletilmiş kripto para kartı programının bir parçası olarak ortak olmaları için başvuruda bulunmaya teşvik ediyor.

Mastercard Bitcoin

Günümüzde gerek devletlerin gerek ise özel sektörlerin kripto para sektörünü yakın merceğe alması kaçınılmaz bir hal almıştır. Her ne kadar ekonomik egemen güçlerin kontrolünde olmasa da Kripto borsası bir diğer adıyla Bitcoin dünyası uluslararası bankacılığın odaklandığı bir merkez haline gelmiş oldu.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için

20 Temmuz’da Mastercard, kripto kartı verenler için Hızlandırma programına erişimi basitleştirdiğini ve başvuru sahiplerinin “birkaç hafta içinde” ortak olarak kullanılmasına izin verdiğini söyledi.

Kripto kartı başvuru sahipleri için geliştirilmiş olan Hızlandırma programı şu an, iş ortaklarına pazar girişleri, sürekli büyüme ve uluslararası genişleme konularında destek veriyor. Yeni kripto iş ortaklarına Mastercard’ın teknolojisini entegre etme konusunda yardımcı olacak ve firmanın siber güvenlik uzmanlığından ve pazar araştırmasından yararlanabilecek durumda olacak.

Mastercard, kripto firmaları için programına erişimi kolaylaştırırken, tüm ortakların “temel ilkelerine” uyması gerektiğini vurguladı.
Bunlar arasında kara para aklamanın önlenmesi gibi ilgili yasa ve yönetmeliklere uygun olarak çalışan güçlü tüketici koruması (kullanıcılar için gizlilik ve güvenlik sağlanması) ve finansal kurumlar, tüccarlar ve mobil cihazlar gibi tüm paydaşlar için eşit bir oyun alanı oluşturulması bulunmaktadır.

Mastercard dijital varlık ve blockchain ürünleri ve ortaklıklarından sorumlu başkan yardımcısı Raj Dhamodharan şunları söyledi:

“Kripto para piyasası olgunlaşmaya devam ediyor ve Mastercard bunu ileriye taşıyarak günümüz dijital ekonomisinde tüketiciler ve işletmeler için güvenli ve güvenli deneyimler yaratıyor.”

Wirex, Mastercard’ın ana üyeliğe sahip ilk kripto ortağı oldu

Mastercard Wirex

Kripto kart ortaklarına ulaşmaya paralel olarak Mastercard, Londra merkezli kripto ödeme işlemcisi Wirex’in, doğrudan kripto ödeme kartları vermesine izin verecek bir Mastercard ana üyeliği verilen ilk yerel kripto para birimi platformu olduğunu duyurdu.

Üyelik sayesinde, Wirex kart kullanıcıları kripto varlıklarını hemen Mastercard kabul eden satış noktalarında harcayabilecek ve para birimine dönüştürebilecekler. Para birimi böylece Mastercard’ın ağına kripto para birimi değil fiyat biçiminde girecektir.

Wirex CEO’su ve kurucu ortağı Pavel Matveev, üyeliğin “lider organlar ve düzenleyiciler tarafından kripto para biriminin kabul edilmesinde artan bir ilgiyi ve tanınmayı temsil ettiğini” söyledi. Mastercard ile ortaklık kurmanın firmanın “herkesi geleneksel ve kripto para birimlerinin eşit olduğu bir dünyayı deneyimlemeye teşvik etme vizyonunu” gerçekleştirmesine yardımcı olacağını da sözlerine ekledi.

Wirex, İngiltere’nin Finansal Davranış Otoritesi tarafından düzenlenir ve Avrupa’da kripto kartlarını düzenleme lisansına sahiptir. Bu yılın başlarında, 3 milyondan fazla aktif kullanıcıyı vurdu ve artan sayılarının “tipik olarak hardcore kripto para birimi kullanıcıları değil” olduğunu belirtti.

Mastercard, Wirex ile ortaklık yapmadan önce, ABD’deki kripto kullanıcıları için ön ödemeli bir kart başlatmak için bu Haziran ayında blockchain ödeme sağlayıcısı BitPay ile işbirliği yaptı.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için