Litecoin (LTC) Nedir? | Nasıl LTC alabilirim?

Binance Ücretsiz Üye olmak için

litecoin(ltc)

Litecoin Nedir?

Litecoin (LTC), Charlie Lee tarafından orijinal kriptocoin Bitcoin‘e alternatif olarak tasarlanmış bir kripto para birimidir. Bu kripto paranın değeri sadece pazar tarafından belirlenir. Litecoin madenciliği, Bitcoin‘in sha-256 yerine scrypt algoritması ile gerçekleştirilir. Bitcoin‘in “daha ​​hafif bir versiyonu” olan LTC, yapısına göre birkaç avantaja sahiptir. LTC madenciliği dişli üzerinde daha kolaydır, işlemleri daha hızlıdır ve blok üretim süresi daha kısadır. Bu Kripto Para fiyatındaki ilk önemli büyüme, 2013 yılının sonlarında, fiyatının bir gün boyunca iki kat artmasıyla oldu. Litecoin / USD oranı şu anda piyasanın en önemli göstergelerinden biridir. Litecoin haberleri tüm sektör için çok önemli.

ltc.grafik
LTC, dünyadaki herhangi birine anında, sıfıra yakın maliyet ödemeleri sağlayan eşler arası bir kripto para birimidir.  Merkezi otoriteler olmadan tamamen merkezi olmayan açık kaynaklı, küresel bir ödeme ağıdır. Matematik ağı güvence altına alır ve bireylere kendi finansmanlarını kontrol etme yetkisi verir. LTC, önde gelen matematik tabanlı para biriminden daha hızlı işlem onay sürelerine ve gelişmiş depolama verimliliğine sahiptir. Önemli endüstri desteği, ticaret hacmi ve likiditesi ile Litecoin, Bitcoin‘i tamamlayan kanıtlanmış bir ticaret aracıdır.

Nasıl Litecoin (LTC) alabilirim?

Kripto Para Borsaları oldukça yaygındır. Ama dünya genelinde en büyük kripto para borası olan Binance, diğer borsalara göre daha güvenilir ve daha hızlı işlem görmektedir. Ayrıca Türkçe dil seçeneği ve Türkçe canlı destek bulunmaktadır.
Binance Ücretsiz Üye olmak için Tıklayınız

Binance (BNB) hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız

Litecoin kaç TL?
29.06.2020 Tarihinde 1 LTC = 285,75 TRY’dir.

litecoin-ltc

Ltc Mining;
Ltc madenciliği açık kodludur. Dileyen herkes bu ağa katılabilir ve LTC madenciliği yapabilir.
LTC madenciliği, Bitcoin’e göre 4 kat kat daha hızlı gerçekleşir. BTC madenciliğinde bir bloğun ağda doğrulanması 10 dakika sürüyorken, Litecoin’de 2,5 dakika da işlem gerçekleşiyor.
LTC madenciliği yapmak isteyen insan sayısı gün geçtikçe artıyor. Daha iyi madencilik için daha sağlam bütçe gerekiyor. Ama bir yerden başlamak lazım diyorsanız, bütçenize göre bir ekipman hazırlayıp madenciliğe başlamalısınız.

Kripto Dünyasına Ücretsiz Adım Atmak için