Merhaba değerli okur. Kripto Para alış-veriş işlemlerini hemen yapmak ve dünyanın en büyük kripto para borsası olan Binance’e ücretsiz üye olmak için Tıklayınız

Ben öyle hemen üye olmam bilmediğim borsaya, biraz bilgi edinmem gerekiyor diyorsanız, bu yazının tamamını okuyunuz. Sizler için en sade ve anlaşılır şekilde kripto para, Bitcoin (BTC), Ethereum (ETH), Ripple (XRP), Litecoin (LTC) ve diğer alt coinlerin satın alma ve satış işlemlerini açıklayacağım.
Kripto Paralar geleceğin parası olarak tanımlanıyor. Ama günümüzde bile değerleri oldukça yükselmiş durumda. Bu yazıyı yazdığım saatte 1 Bitcoin = 64.591 Türk Lirası (TRY) değerindedir. Muhtemelen siz bu yazıyı okuduğunuzda bitcoin fiyatı değişmiş olacaktır. Bitcoin ve Altcoinler tamamen dijital olup fiziksel olarak kullanılamaz.

Yani kripto paraları kağıt para yada madeni para olarak kullanamazsınız. Geleceğin parası olacak tanımlarından en önemlisi de bu olsa gerek, tamamen dijital. Şuan en değerli kripto para olan Bitcoin hakkinda bir kaç bilgi verelim; bitcoin sahibi ve merkezi olmayan bir kripto para birimidir. Yani bitcoin bizim paramız diyebilecek herhangi bir kişi, kişiler, devlet ve kuruluş yoktur. Bitcoin fiyatı neye göre değişiyor? Bitcoin’in fiyatı arz talep üzerine farklılık gösteriyor. Herhangi bir ülkeye bağlı olmadığı için ülkelerin ekonomik krizi ve ya küresel sorunlar bitcoin fiyatını etkilemez. Korona virüs döneminde bile virüs için alınan tedbirler değilde arz talep üzerine fiyat değişikliği olmaktadır. Peki neden bu elle tutulamayan bu paranın değeri bu kadar yüksek? Bitcoin alış-satış işlemleri yapılırken alıcı ve satıcı bir birleri hakkında tek bir bilgiye dahi sahip değildir. Bu sebeple gizliliğe önem veren ya da farklı amaçlarla bu kripto parayı kullanmak isteyen kişilerin ilgi odağı bitcoin olmuş durumdadır. Ama asıl amacı yatırım olan kişiler, Bitcoin’i yatırım aracı olarak kullanmaktadır. Doğru araştırmalar yaparak kripto para alış-veriş işlemlerini yapan kişiler hatırı sayılır kazançlar elde etmektedir. Aman dikkat para kazanacam derken kaybedenlerde var. Sürekli Bitcoin’den söz ettik birazda alt coinlerden söz edelim;

Altcoinler;

Altcoinler, bitcoin teknolojisini kullanarak üretilmiş kripto paralardır. 5 bin den fazla olan alt coinler hız kesmeden çoğalmaya devam ediyor. Kripto paralar arasında en değerli olanı bitcoin demiştik, sonrasında Ethereum (ETH) geliyor. Altcoinlerin lideri diyebiliriz, 1 Ethereum = 1.690 Türk Lisrası (TRY) değerindedir. Bitcoin dışında ki diğer bütün kripto paralar altcoin olarak tanımlanır. Bitcoin’in aksine, bazı ülkelerin ve kuruluşların hatta kişilerin bile kripto para birimi ve değeri vardır. Kripto Paralar hakkında daha detaylı bilgi için sitemizde gezinebilirsiniz.

Nasıl Bitcoin Alınır? Nasıl Kripto Para Satın Alabilirim? Nasıl Kripto Para Fiyatlarını Takip Edebilirim?

Şimdi de bu bahs ettiğimiz tamamen dijital olan Bitcoin ve diğer kripto paraları nasıl satın alacağımızı ve satacağımızı öğreneceğiz.

BitcoinHakkında.Com adresi olarak Binance Borsasını tavsiye ediyoruz.

En iyiler en çok ilgi görenlerdir. Dünyada ki en büyük kripto para borsası Binance’dır. Biraz da Binance Borsasından bahs edelim;

kripto paraların ilgi odağı olmasıyla beraber kripto para satın alıp sonrada satacak platformlar aranıyordu. O zamanlar bile liderliği elinde tutan Binance Borsasına üye olmak isteyenlerin sayısı o kadar fazlaydı ki, Binance kısa bir süreliğine üye kayıtlarını durdurdu ve alt yapısını daha sağlam hale getirip tekrardan üye alımlarına başladı. Diğer borsalara göre daha az komisyon alan Binance en çok işlem gören kripto para borsası olduğu için en güvenilir konumunda da bulunuyor. Türkçe dil seçeneği bulununan bu borsada Türk Lirası (TRY) yükleyerek kripto para alış satış işlemleri yapabilirsiniz. MasterCard ve Papara ile rahatlıkla para yükleyebilir ve çekebilirsiniz. Tabi ki doğru bilgileri girdiğinizden emin olun.

Peki bu Binance Borsasına üye olmak ücretli mi? Üye olmak kesinlikle ücretsizdir. Binance Borsasına Ücretsiz üye olmak için, yazının başında belirttiğimiz yere tıklayınız ya da bu buttona

Tıkladığınız link üzerinden direk ücretsiz üyelik için bilgileri girip üye olabilirsiniz. Linklere tıklamak pek güvenli değil diyorsanız, direk Binance sitesine girerek üye olma aşamasında sizden istenen referans numarasına: “NNA1CGZG” yazarak üyeliğinizi tamamlayabilirsiniz.

Binance yabancı borsa olmasına rağmen artık Türkçe canlı destek ekibide bulunmaktadır. Üye olduktan sonra anlık kripto para fiyatlarının değişimini takip edebilirsiniz.

Binance Hesap Onayı;

Kimlik onayı şart değildir. Ancak kimlik onayı yapmadıysanız günlük belirli limitlerde işlem yapabiliyorsunuz. Kimlik onayı olmayan hesapla, günlük 2 Bitcoin değerinde para çekebilirsiniz.

Hemen hemen bütün borsalarda olduğu gibi Binance Borsasında da kimlik onayı yapmak yararlı olacaktır. Kimlik deyince hemen tedirgin olmayın çünkü kimlik onayı olmazsa, adınıza açılacak sahte hesaplar ile paranız çalınabilir. Bilgileri doğru verdiğinizden emin olun yoksa alış-satış yaptığınız da banka hesabınıza paranızı aktaramayabilirsiniz.

Kesinlikle kimlik ve iletişim bilgileriniz başka kurum ve kuruluşlarla paylaşılmaz. Binance para yükleme MasterCard ya da Papara ile çok rahat aynı şekilde para çekmekte çok rahattır.
Bilgilerinizi saklayınız ve kimseyle paylaşmayınız. Binance Borsasından arıyoruz bilgilerinizi paylaşın diyenlerle görüşmenizi sonlandırın. Aynı şey mailler için de geçerli. Merak ettiğiniz bir durum olursa Binance sitesinde Türkçe canlı destek bulunmaktadır. Bu yazı tamamen bilgilendirme amaçlıdır. Kesinlikle Yatırım Tavsiyesi Değildir!

Binance’e Ücretsiz Üye Olmak için