Dash Coin Nedir?

Hemen Dash Coin Satın Almak için

DASH, gerçek dünya parası için dijital bir analog olarak tasarlanmış Litecoin tabanlı bir kripto para birimidir. DASH, işlemlerinin hızı ve kripto paranın bazı teknolojik özellikleri nedeniyle büyük ölçüde değerlidir. Örneğin, DASH kripto para birimi InstantSend ve PrivateSend gibi seçenekler sunar. InstantSend son derece hızlı işlemlere izin verir ve PrivateSend işlem gönderenlerin özel bilgilerini korur. DASH’in fiyatı piyasadaki en uçucular arasındadır. Hem DASH/BTC oranı hem de DASH/USD oranı sürekli değişiyor ve bu da DASH’ı çok popüler bir spekülatif araç haline getiriyor. DASH kripto ayrıca piyasadaki en eski ve en güvenilir kripto paralardan biridir.

dash

Nasıl Dash Coin Satın Alabilirim?

BitcoinHakkinda.Com adresi olarak, dünyanın en büyük ve en güvenilir kripto para borsası olan Binance‘e öneriyoruz. Bütün kripto para alış-satış işlemleri hakkında detaylı bilgi için Tıklayınız

Dash Madenciliği (Mining) Nasıl Yapılır?

Dash gibi kripto paralar bağlamında madencilik, blok zincirindeki blokları sabitleme yöntemi olarak kriptografik olarak zor sorunlara çözüm arama sürecini ifade eder. Madencilik süreci, madenciye ödül olarak yeni para birimi jetonları yaratır. Madencilik çeşitli donanımlarda mümkündür. Dash , ödülü kazanmak için madencinin çözmesi gereken X11 olarak bilinen bir algoritma uygular .

Madencilik için mevcut en basit ve en genel donanım, her bilgisayarda mevcut olan genel amaçlı CPU’dur. Bir CPU çok yönlü olacak şekilde tasarlanmıştır, ancak milyonlarca vektörü paralel olarak hızlı bir şekilde hesaplamak için tasarlanmış bir GPU’dan daha az verimlilik sunar. AES veya AVX gibi şifreleme ile ilgili belirli CPU talimatı geliştirmeleri iyi bir destek sağlayabilirken, GPU’lar, kripto para birimi madenciliği ile ilişkili öngörülebilir tekrarlayan hesaplamaları işleyebilen çoklu boru hatları nedeniyle önemli bir performans artışı sunar. Son olarak, ASIC’ler nispeten esnek değildir ve yalnızca tasarlandıkları belirli işlevleri yerine getirebilirler, ancak daha genel amaçlı GPU’lardan ve CPU’lardan daha hızlı bir oranda işleyebilirler. Piyasada bir dizi X11 ASIC mevcut, CPU ve GPU madenciliğini hızla artan karma oranından kaynaklanan karmaşanın güçlüğü nedeniyle hızla ekonomik hale getirmiştir. Sonuç, Dash blok zincirindeki kaba kuvvet saldırılarına karşı daha güvenli bir para birimidir.

Madenciliğin karlılığı, madencilik cihazınızın hash rate’i, mevcut ağ zorluğu, donanım ve elektriğinizin maliyetleri ile belirlenir. Aşağıdaki bağlantılar güncel bilgiler sağlar.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için