Bitcoin’in Uzun Vadeli Boğa Piyasası için Önemli Bir Bilgi Geldi;

bitcoin boğası

Uzmanların Bitcoin Yorumları;
Federal Rezerve‘den, korona virüs kaynaklı bir durgunluğa karşı koymak için başlatılan büyük programların ekonomiyi hiperenflasyona sokabileceğini ve bitcoin için talep patlaması olabileceğini savunuyor.

Bununla birlikte, kripto para biriminin korkunç ekonomik zamanlarda bir riskten korunma varlığı olarak görüleceğini öne süren bu yükseliş teorisine, ABD merkez bankasının son verileri tarafından kritik açıklama yapıldı.

Kripto Para Borsasına Hemen Ücretsiz Üye Olmak için

Eğer ABD deflasyonla karşı karşıya kalırsa, Bu Bitcoin için ne anlama geliyor?

Bazı gözlemciler , Nisan ayında tartışıldığı gibi , kripto para biriminin deflasyonist bir ortamda talep edileceğini öngörüyor. Çünkü deflasyon para biriminin satın alma gücünü arttırır. Bu yüzden, ABD doları deflasyonist karşılaşmalar sırasında değer kazanma eğilimindedir.

Bitcoin pazarına kurumsal katılımın arttığına dair kanıtlar da bulunmaktadır. Sonuç olarak, artan para talebinin bir kısmı bitcoin pazarına girebilir. Bu durumda, düşük enflasyona veya deflasyona rağmen kripto para birimi uzun vadede yükselebilir.

btc-boğa-koşusu

Küresel Deflasyon Neden Bitcoin için iyi haber olabilir

Kısa vadede için, bitcoin borsası biraz belirsiz görünüyor. CoinDesk’in Bitcoin Fiyat Endeksine göre, 9.200 doların biraz üzerinde takas ediliyorken, 10.000 dolarlık direnci kırdığı biliniyor.

Kripto Para Borsasına Hemen Ücretsiz Üye Olmak için