Sadece varlıklarımızı kaydetmenize değil, aynı zamanda e-posta yoluyla Bitcoin ve Ethereum göndermek için işlem yapmanıza izin veren farklı işlevlere sahip birkaç cüzdan vardır .

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için

btc-eth-e-posta-ile-gonderme

Kripto cüzdanlar nasıl çalışır?

Cüzdanlar geleneksel olarak belirli bir blok zincirinin kripto paralarını ve jetonlarını yönetir ve farklı blok zincirini yönetmeye izin veren veya bir donanım cüzdanını bağlamaya izin veren işlevlerle daha azdır.

Genellikle alıcının adresine giden ve tarih, gönderen adresi ve alınan miktar gibi tüm ayrıntıları kontrol edebileceğiniz aktarımlar hakkında konuşuruz.

Bitcoin’i e-posta ile gönder:

Her neyse, ChainSFR ekibi, Bitcoin (BTC) ve Ethereum’u (ETH) ve ikinci blok zincirinde oluşturulan her kripto para doğrudan Google‘ın ekosisteminden yararlanarak bir e-posta adresine göndermek için açık kaynak değil, saklama platformu geliştirmeyi başardı .

G Suite pazarında da bulduğumuz platformun oldukça basit bir işlemi var: kripto para birimlerini göndermek için sadece alıcının e-postasına ihtiyacınız var.

Arayüz minimal ve kullanıcı dostudur.
__

BTC’yi e-posta ile gönderme:

İlk adım Google hesabınıza giriş yapmak ve etkileşimde bulunacağınız hesabı seçmektir.

Kendimizi bir gösterge tablosunun önünde bulacağız, sol tarafta 4 giriş göreceğiz:

Ödemeler: ödeme yapmak;

Cüzdan: mevcut bakiyenizi kontrol etmek için;

Bağlantılar: MetaMask , Ledger , Trust Wallet, Coinbase ve BitPay gibi cüzdanı bağlamak için;

Kişiler: e-posta kişilerimizin listesi.
__

Nasıl ödeme yapılır ve e-postaya kripto gönderilir?

Prosedür oldukça basittir.

İlk adım Google hesabımızla bağlantı kurmak ve “Ödemeler” yan menüsüne gitmek ve “Ödeme Yap” düğmesini tıklamaktır.

Bu noktada bir sonraki ekran oldukça sezgisel: alıcının e-posta adresini girmemiz, para çekeceğiniz cüzdan türünü seçip işlemi onaylamamız gerekecek.

Daha sonra varlık türünü, tutarı seçmeniz ve bir güvenlik kelimesi girmeniz gerekir (böylece alıcı üzerinde sağlayacağımız doğru parolayı açabilecek bir kilit olacaktır) ve son olarak bir not (isteğe bağlı).

İşlemin özetini kontrol ettikten sonra, sadece cüzdanımızla onaylamamız gerekiyor.

Daha sonra, işlem özetini doğrudan Etherscan ile kontrol edebiliriz , burada toplam gönderme miktarı gösterilir, yani 1 DAI.
__

Öte yandan, alınan tutarı geri çekebilmek için platforma erişim daveti ile e-postanın alındığını göreceğiz.

Bunun yerine gönderenin e-postasında, yapılan işlemin özetini içeren bir e-posta gönderilir.

Artık gösterge tablosundan “Beklemede” durumunu görebilir ve ardından alıcının varlıkları geri çekip çekmediğini anlayabiliriz.

Alıcının, tüm ayrıntıları görecekleri ve “Para Yatırmaya Başla” düğmesini tıklayacağı, güvenlik parolasını girip “Cüzdan’a Para Yatır” seçeneğini tıklaması gerekecektir.

__

Yine, alıcının adresindeki para yatırma işlemini onaylayan bir işlemimiz olacak ve kontrol panelimizde “Tamamlandı” durumunu göreceğiz.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için