Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için

“Bitcoin patlaması sadece bir zaman meselesiydi. Şu anda bir paradigma değişikliği yapıyor, BTC’nin altın ile bir aylık korelasyonu 3 ayda %250 artarken, S&P 500 ile bir aylık korelasyon sadece 20 günde %70 düştü. Ayrıca, ABD dolarının acısı bitcoin ve altının kazancıdır.”

Geçen hafta bitcoin karıştı ve bu hafta sadece uçuyor.

Hafta sonu, kilit psikolojik seviyenin 10.000 $ ‘ın üzerine çıktık ve bu kazançları Pazartesi günü 2020’lerin en yüksek seviyesine çıkararak 11.400 $’ ı aşarak genişlettik. Arca Jeff Dorman, CIO şunları söyledi:

“Enflasyon koruması / değer tezi deposu başka her yerde çalıştığı ve Bitcoin basitçe yakalama (tüm zamanların en yüksek seviyelerinde altın, 8 yılın en yüksek seviyelerinde gümüş, 2s / 30s Hazine) olduğu için bu kopuş sadece bir zaman meselesiydi. eğri dikleşmesi ve teknoloji stokları uçuyor). ”

Şimdilik, bitcoin hafif bir şekilde geri çekildi ve şu anda güçlü hacmin arkasında yaklaşık 11.000 dolar işlem görüyor – Messari’ye göre son 24 saat içinde 4.25 milyar dolarlık BTC el değiştirdi.

Bu kazançlar, doların bir çöküş yaşadığı ve kıymetli metallerin kripto para birimlerinin geleneksel para sistemlerine uygun bir alternatif olabileceği fikrini destekledikçe artmasıyla kaydedildi .

Dünyanın en büyük dijital para birimi, geçen haftadan bu yana yaklaşık% 25 artış gösterdi ve Ağustos 2019’da görülen son seviyeye yükseldi. Bozuk para 10.500 $ ‘ı aştıktan sonra ralli hızlandı, seviye bitcoin Haziran ve Şubat aylarında devam edemedi. Miller Tabak + Co.’nun baş pazar stratejisti Matt Maley, şunları söyledi;

“Momentum oyuncularını çekiyor ve elbette, momentum oyuncuları bugünlerde Bitcoin’e büyük hareket sağlaması için büyük bir rol oynuyor.”

Bitcoin Satın Almak için

dijital altın

Paradigma Değişimi

Sarı metal tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaştığında Bitcoin “ dijital altın ” gibi davranmaya başlıyor ve 1.980 dolara tırmanıyor. Her iki varlık da serveti enflasyonist olarak görülen teşvik önlemleri gibi hükümet faaliyetlerinden korumanın bir yolu gibi davranıyor.

İlginç bir şekilde, bitcoin’in külçe ile bir aylık korelasyonu 27 Nisan’da % -42.8’den % + 64.3’e yükselirken, S&P
500 ile bir aylık korelasyonu 8 Temmuz’da tüm zamanların en yüksek seviyesi olan % 78.8’den % 24.1’e düştü.

Senato Cumhuriyetçiler ayrıca , 1.200 dolarlık teşvik kontrolleri, uzatılmış PPP ve işsizlik yardımlarının ikinci turunu içeren, ancak haftalık 600 dolar yerine bir bireyin kayıp ücretlerinin% 70’inde 1 trilyon dolarlık yeni bir korona virüs yardım faturası önerilerini açıkladılar .

Bu ayrıca, korona virüs pandemisi Mart ayında ilk kez yayıldığında, başlangıçta güvenliğe uçuştan yararlanan dolar kaymasını da teşvik ediyor. Artık dünyanın odak noktası temellere dönüyor, dünyanın rezerv para birimi hızla iki yılın en düşük seviyesine geriledi.

Ayrıca, hükümetin sisteme pompaladığı tüm para, dolar da geleceğe yönelik ultra düşük faiz oranlarına, çoklu trilyonlara şişen ABD açıklarını artırma ve enflasyon potansiyeline işaret ediyor. Herkes dolar düşüş partisine katılıyor. Jeffrey Currie liderliğindeki analistler Goldman Sachs’ ekibi şunları söyledi:

“ABD hükümeti tarafından rekor düzeyde borç birikimi ile birleşince, ABD Doları’nın rezerv para birimi olarak uzun ömürlü olmasıyla ilgili gerçek kaygılar ortaya çıkmaya başladı.”

Dolar Temmuz ayında avro karşısında% 4,9, Yen karşısında % 2,5, İsveç kronuna göre % 6,4 ve Yeni Zelanda doları için % 4 kaybetti. Gelişmekte olan piyasalarda, Meksika pezosu % 4,9, Brezilya Reali % 6’nın üzerinde ve Çin’in yuanı bu ay dolara karşı sadece % 1 arttı.

Döviz piyasası henüz cumhurbaşkanlığı seçimlerinde işlem görmese de, Demokratik bir kazanımın kaygıları, yüksek vergi korkusu nedeniyle dolardaki düşüş eğilimine katkıda bulunuyor. Ve doların acısı bitcoin ve altının kazancıdır.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için