Bitcoin Cash (BCH) Hakkında;

Bitcoin Cash (BCH), Bitcoin‘in ölçeklenebilirlik sorunuyla mücadele etmek için geliştirilmiş bir Bitcoin çatal kod tabanıdır. BCH madenciliği, Bitcoin‘e göre daha hızlı ve daha ucuzdur. Bununla birlikte, BCH, Nakamoto‘nun madalyonundan çok daha hızlıdır ve ek özelliklere sahiptir. Örneğin, neredeyse anında işlemler sağlamasını sağlayan zeroconf ağını kullanır. BCH fiyatı da büyük ölçüde acil durum zorluk ayarlama özelliği ve BCH‘nin gelişmiş blok boyutundan kaynaklandı. Bazı geri tepmelere rağmen, BCH hızlı bir şekilde halkın takdirini kazandı ve bugün BCH değişimi neredeyse her kripto ticaret platformu tarafından sağlanmaktadır. Bu güne kadar para, kripto para endüstrisinin en önemli katılımcılarından biridir.
bitcoin cash

Bitcoin ile Bitcoin Cash Arasındaki Farklar Nelerdir?

• Bitcoin’in kullandığı blok zinciri üzerinden ayrılan bu kripto para Bitcoin’in güncellenmiş halidir diyebiliriz.

• Blok boyutları farkı, BTC = 1MB denk gelirken, BCH = 8 MB boyutuna denk gelmektedir.

• Bitcoi’e göre daha ucuz ve hızlı bir sisteme sahiptir BCH.

Nasıl Bitcoin Cash Satın Alabilirim?

Bitcoin Cash, en çok işlem gören kripto paralar arasında ilk 10’da yerini almış durumdadır. Bu yüzden BCH hemen hemen bütün kripto para borsalarında bulunmaktadır. BitcoinHakkinda.Com olarak, dünyada en çok işlem gören Binance Borasını öneriyoruz.

Ücretsiz Binance Üyeliği için

Bitcoin ve Altcoin alış-satış işlemleri için daha detaylı bilgi almak istiyorsanız; Telegram: @bitcoinhakkindacom
grubumuzdan iletişim kurabilirsiniz.
bch-btc

Bitcoin Cash Madenciliği Nasıl Yapılır?

Kripto Para madenciliği bütün kripto paralar için büyük önem arz eder.

Diğer kripto paraların madenciliğini yaparken, bir cüzdan numarası gerektiğini biliyoruz. BCH için de bu gerekli. Bitcoin‘e benzer bir şekilde Bitcoin Cash madenciliği içinde “ASIC” cihaz ile madencilik yapmanız gerekiyor ki kârınız yüksek olsun.
Blokl oluşturarak madencilik yapıldığını bildiğimize göre; blok boyutu ne kadar yüksekse, harcanan enerji ve gereken işlemci gücü de artmaktadır. Bir blok boyutu Bitcoin madenciliğinde 1MB denk gelirken, BCH madenciliğinde üretilen bir blok 8MB’dir
Bireysel veya farklı bir havuz kullanarak BCH madenciliği yapabilirsiniz. Ama üreteceğiniz blok boyutları yüksek olduğu için ekipmanlarınızın da sağlam olması gerekiyor. Sağlam ekipman alamıyorsanız, farklı bir havuza dahil olarak madencilik yapmanız daha mantıklı olacaktır.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için