Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

Bitcoin Almak için Ne Kadar Para Gerekiyor? | Bitcoin Güncel Fiyatı Nedir?

bitcoin ne kadar

Merhaba değerli okurlar, Bitcoin (BTC) almak isteyenlerin öncelikle detaylı bir araştırma yapmaları gerekiyor.
Çevrenizden birinin Bitcoin ve ya Altcoin alış-veriş işlemlerinden kazandığı para sizi gaza getirmesin. Öncelikle yatırım yapacağınız yeri iyice araştırın bu her yatırım için en önemli etkendir. Hisse senetleri, Kripto para, ikinci el araba vb. almadan önce tam olarak ne işe yaradığını öğrenelim. Bu tarz bilgilerin hepsini BitcoinHakkinda.com adresimizden öğrenebilirsiniz. Bitcoin dijital bir para birimidir, tabiri caizse elle tutulamaz bir kripto paradır. Bu gün bu yazıyı yazdığım saatlerde, bir adet Bitcoin $9.641,7 dolardır.Yani Türk Lira’sına çevirirsek bir Bitcoin 66.117 TRY dir. Bu fiyat sizi korkutmasın, Tam bir Bitcoin almanız gerektiğini kim söyledi 🙂 Bitcoin parçalar halinde de satılıyor. Yani Bir Bitcoin‘in milyonda birini alabilirsiniz. Toplamda 21 milyon adet Bitcoin vardır. Bu sayı ne azalır nede artar. Arz talep üzerine el değiştiren Bitcoin değeri farklılık gösterir.

Bu nasıl oluyor diye soracak olursanız, tam bir Bitcoin aldığınızda onu parçalar halinde satabilirsiniz ya da parçalar halinde Bitcoin‘i toplayabilirsiniz. Milyonda bire denk gelen Bitcoin‘i alıp satmanız da mümkün. Binance Borsası dünya genelinde en sağlam borsa olarak bilinir. Binance Ücretsiz üye olarak kripto para fiyatlarını takip edebilir, Bitcoin ve Altcoin alışverişi yapabilirsiniz.

Binance Üceretsiz Üye olmak için Tıklayınız

. Diğer borsalardan farklı olan kripto para borsasın da her hangi bir engelleme ve ya kısıtlama yoktur. Kötü yazılımlar kullanırsanız işin rengi değişir. Kötü yazılımdan kastım anlık alış-satış emri verebilen robotlardır. Kripto para takas platformlarında kötü yazılım tespit edilince bütün paralarına el koyulup Bitcoin ve Altcoin havuzuna atılır. Bu havuzdan o parayı kazananlar ise Kripto Para Madenciliği (Mining) yapanlardır. Mining yapanlara, düzensiz bir şekide ödül olarak verilir.

btc

Peki Bitcoin fiziksel bir yapıya sahip olmamasına rağmen neden bu kadar değerli?

Fiyatının arz talep üzerine değiştiği söyleniyor. Bitcoin resmi bir kuruluşa ya da bir devlete bağlı olmadığı için ülkelerde ki ekonomik kriz Bitcoin‘in fiyatını etkilemez. Belli bir merkezi ve işletmeleri de yoktur. Bitcoin takasları karanlık işler için önemli bir konumdadır. Alış ve satış işlemlerinde alıcı ve satıcı bir birinin neye benzediğini bile tahmin edemez. Bu konuda Bitcoin fiyatının yüksek olmasında etkilidir. Alış-Satış emri dışında size ait olan cüzdan numarası ile bitcoin aktarımı mümkündür. Yani tanıdığınız birine Bitcoin (BTC) gönderebilir ve ya alabilirsiniz.

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız