Kripto Dünyasına Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

Binance Nedir, Nasıl Kullanılır ?

Bilindiği üzere Bitcoin’in tarihi 3 Ocak 2009’a dayanıyor olsa da kripto para piyasalarının henüz herkesin bildiği bir piyasa değil. Bitcoin’in yapısına benzerlik ve farklılık gösteren Altcoin’lerin (Bitcoin Alternative) çoğu henüz yeni piyasaya çıktı. Altcoin’lerin hızlı çıkışı ve farklılık göstermesi insanlarda şüphe uyandırmıyor değil. Daha önce kripto para borsasına yatırım yapmadıysanız alış-veriş için doğru platformu seçmenizi önemle arz ederiz. Ülkelerde Altcoin’ler hakkında kanunen yazılı bir kural olmadığı için, küçük yatırımcının dolandırılma olasılığı vardır eğer doğru kripto para borsasında alış-veriş yapmıyorsanız.

Dünya genelinde Altcoin sayısı 6 bini geçmiş durumdadır. Bitcoin ve Altcoin‘lerden hiç anlamıyorsanız, başka yerlerde gördüğünüz yazılarla gaza gelip hemen üye olmayın. Dünya genelinde en sağlam Kripto para borsaları arasında olan hatta en iyi diyebileceğimiz Binance Borsası var. Üyelik için herhangi bi ücret ödemenize gerek yoktur. Bu “Link“e tıklayarak bir göz atabilrsiniz. Diğer kripto para borsaları değişkenlik yüksek olunca ‘bakıma girdik’ bahanesiyle alış-satış yapma özelliğini kapatıyor ve bakiyenizi çekmenizi engelliyor. Yada Kripto paranın mevcut değerinin üstünde yada altında fiyatlar vererek makası açıyor ve üyelerini mağdur ediyor. Fakat internette yapacağınız çok basit bir stalk ile Binance‘ın şimdiye kadar mağduriyet yaşatmadığına tanık olacaksınız.

turkiye binance

Binance’da artık Türk parası (TRY) ile rahatlıkla alış-veriş yapalirsiniz. Çünkü Papara üzerinden binance hesabınıza anında Türk lirası yükleyebilir ve çekebilirsiniz.

Binance’e Ücretsiz Hemen Üye Olmak İçin Tıklayınız.

Binance Nedir?

Yıl 2017 ve Altcoin’lere arz talep o kadar çok artmıştı ki borsalar gelen arz talebe yetişemiyorlardı. Özellikle Binance Borsası‘nda yapılan kripto para işlemleri ve durmak bilmeyen üyelikler nedeniyle Binance geçici bir süreliğine üye kayıtlarını durdurmuştu. 2017 senesinde kısa süreliğine durduğu üyelik kayıtlarının sebebi altyapılarını daha güçlü hale getirmekti. Benzeri bir olay yaşandığında Binance buna hazırlıklı durumdadır ve dünyanın en sağlam altyapısına sahiptir. Dünyanın birçok ülkesinde ofisleri ve çalışanları bulunan Binance günümüzde gözleri üzerine çekiyor. Ülkemizdede geçtiğimiz yıldan itibaren Türkçe hizmet vermekte ve TRY ile işlem yapılabilmektedir. Ayrıca uygulama üzerinden bir tıkla Türk Müşteri Temsilcisine rahatlıkla ulaşabilir ve kafanıza takılan herşeyi çözüme kavuşturabilirsiniz. Bu nedenle ilk kez kripto paralara yatırım yapacaksanız işlemlerinize Binance’den başlamanız en doğru karar olacaktır.

Binance’e Üye Olmak İçin Tıklayınız.

Binance Nasıl Kullanılır?

Binance’ı kullanmak gayet kolay ve anlaşılırdır. Almak istediğiniz Kripto para için bir cüzdan oluşturuyorsunuz. Oluşturduğunuz cüzdanın numarası sizin için son derece önemlidir. Banka kartınızın IBAN’ı gibi düşünebilirsiniz cüzdan numarasını, emir vererek değil de cüzdandan cüzdana takas yaparken kopyala-yapıştır işlemi daha uygundur. Cüzdan numarası uzun olduğu için elle yazarken hata yapmanız muhtemeldir. Binance Borsası’nda alış-satış emri verebilirsiniz.

binance

Neden Binance?

Neden Binance‘ı bu kadar övdüğümüzü merak ediyorsanız şöyle söyleyelim; diğer borasalar gibi küçük yatırımcının parasını yutan Coin’leri kendi borasında barındırmıyor. Geçtğimiz yıllarda Türkçe canlı destek ve Türk Lirası (TRY) ile para aktarımı devreye girdiği için bi hayli mutluyuz. Öncelerden Binance‘a yapılan bir hack saldırısı sırasında oluşan zararı kendi cebinden karşıladı ve altyapısını daha da sağlamlaştırdı. Binance hesabınızda bir miktar Binance Coin (BNB) bulundurduğunuz takdirde ödül olarak yaptığınız takaslarda diğer üyelere göre sizden %50 daha az komisyon alınacaktır.

Binance’e Üye Olmak İçin Tıklayınız.