Bitcoin neredeyse bir aydır hareket etmedi!

Dünyanın önde gelen kripto para birimi, bir aylık gerçekleşen oynaklığı 15 ayın en düşük seviyesine ulaştığı için dar bir aralıkta salınarak yan trendini sürdürüyor!

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için

Öte yandan, piyasanın gelecekteki oynaklığını ölçenlerin, piyasa oynaklığın daha erken dönmesini beklediklerini göstermektedir.

Dünyanın önde gelen kripto para birimi şu anda 9,480 dolar ile işlem görüyor ve Messari’ye göre sadece 650 milyon dolar ‘gerçek’ işlem hacminde kaydedildi.

Tıpkı bitcoin gibi, ABD hisse senetlerinin oynaklığı da geçen hafta azalmaya başladı ve bu da kazanç sezonunun başlangıcına işaret etti. Ve bu, piyasa katılımcıları bekledikçe ve şirketlerin koronavirüs pandemisinin ortasında finansal olarak nasıl performans gösterdiğini gördükçe bitcoin’in oynaklığının bir gelişme görmemesinin bir nedeni olabilir. OKEx pazar raporunda şunları belirtiyor:

“Tarihsel olarak, borsa mali sezonun başlamasından iki ila üç hafta sonra bir sonraki turun yönünü seçer.”

binance-btc

Bitcoin, altcoinler lehine yok sayılıyor:

Bitcoin piyasasının net bir yönü olmamakla birlikte , türev piyasaya açık faiz Mart ayı ortalarındadır. Piyasa katılımcılarının coşkusunu yansıtan Bitcoin vadeli işlemlerine yönelik OI 4 milyar doları aştı.

Bu arada, Bitcoin NVT Iraksaklık Modeli “token dolaşımının eksikliği ile ilgili” gösteriyor. Bir varlığın benzersiz jeton hareketi yükseldiğinde fiyatlar yükselme eğilimindedir. ”

Model, BTC fiyatı ile varlığın NVT’si, ağ değeri / işlem oranı arasında bir korelasyon çizer.

Bunun nedeni, bitcoin’in altcoinler lehine göz ardı edilmesidir.

Lider spot borsası Binance‘in kurucu ortağı ve CEO’su Changpeng Zhao, 31 Mart – 31 Haziran tarihleri ​​arasında platformda listelenen 200 jetonun 2. çeyreğinde sadece üç jetonun düştüğünü belirtti. CZ, “Bloomberg Daybreak: Asia” ile yaptığı röportajda,

“Verilerimiz ayrıca şu anda çok fazla alt sezon olduğunu gösteriyor, Binance Futures’ta hacmin 60’tan fazlası aslında eskisinden çok daha yüksek olan altcoinlerden geliyor.”

Doldurmanın ne olduğuna gelince, “kimsenin tahmin ettiği”, Tesla CEO’su Elon Musk‘ın Dogecoin hakkında tweet atmasının bile bunun bir parçası olabileceğini söyledi.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için