ethereum-2.0

Son olarak, Ethereum , Ethereum 2.0’ın son test ağının Ağustos ayında piyasaya çıktığı kesin bir zaman çizelgesi yayınladı ve bu aşama, Faz 0 ana ağının Kasım ayı başlarında önünü açacak.

Ethereum 2.0 geliştiricisi ve araştırmacısı Danny Ryan, her şey plana göre giderse test ağının 4 Ağustos’ta canlı olarak yayınlanacağını söyledi.

Test ağının, büyük olasılıkla üç ay sonra 4 Kasım civarında gerçekleşecek olan Ethereum 2.0 ana ağını başlatmadan önce birkaç aylık kapsamlı testlere ihtiyacı olacaktır.

Haberler, Ryan’ın liderliğindeki Ethereum geliştiricilerinin, şu anda çalışan test ağının sınırlarını test etmek için kapsamlı, teşvik edilmiş bir saldırı alıştırması “Saldırılar” gerçekleştirmesinden kısa bir süre sonra geliyor.

Lansman, nihai kamu test ağını PoW‘dan PoS‘ye çok beklenen Ethereum geçişine işarettir. Ayrıca Ethereum’un mevcut ölçeklendirme sınırlamalarını çözmede ve parçalamada önemli bir kilometre taşıdır ve temelde daha üstün DeFi deneyimi için blok zincirini yükseltir.

Geliştirme ekibine göre test ağı, çok müşterili özelliklerini tam olarak test etmek için art arda üç ay test edilmelidir. Ancak lansman koordinatörü Ryan’ın lansmanıyla lansman sadece “doğru koşullar” sağlandığında gerçekleşecek.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için

Şimdiye Kadar Yapılan Çalışmalar:

Kriptovers, kripto ve blockchain endüstrisinin kısa tarihinde bir madencilik konsensüs protokolünden bahisçiliğe ilk geçişi işaretleyecek bu göçü büyük ölçüde bekliyor.

En popüler ikinci kripto para birimi ve en büyük DApps geliştirme Platformu olarak, devam eden altcoin sezonunun ortasında, önümüzdeki haftalarda Ethereum’un fiyatını fırlatacaktır.

Ethereum şu ana kadar Ethereum 2.0 yol haritasının Faz 0’ı için üç test ağı başlattı. İlk test ağı Nisan ayı sonunda Prysm ve Deniz Feneri olmak üzere iki müşteriyle piyasaya sürüldü. İkinci test ağı olan Schelesi, Ethereum 2.0 Beacon Zinciri‘nin temelini atmak için Mayıs ayı başında piyasaya sürüldü. Üçüncü testnet Altona canlı gitti iki düğümlerle dört farklı müşteri her biri, 30 Haziran tarihinde.

Ethereum 2.0’ın ana ağının özellikleriyle çalışan Altona’nın başarısı, Aşama 0’ın başlatılmasından önce test ağlarının yaklaşan dördüncü ve son lansmanının yolunu açacaktır.

GitHub’daki geliştiricilerine göre Altona, “herkesin doğrulayıcılar ve işaret zinciri düğümleri eklemesine izin vermesi gereken“ biraz değiştirilmiş bir ana ağ yapılandırmasına dayanan gerçek kalıcı bir son kullanıcı test ağıdır.

Ethereum 2.0’ın İşaretçisi Tam Zamanında:

AS ZyCrypto bildirdi ayın başlarında, Danny Ryan birden geliştirici takımların çoğu uzun süreceğini söyleniyordu. Gereksiz hatalar dahil olmak üzere önemli kilometre taşları ve zorlukları, ana hatlarıyla projenin durumu hakkında kapsamlı bir rapor yayınladı.

Ethereum’un beşinci yıl dönümü öncesinde yapılan büyük bir duyuru hakkında daha önceki spekülasyonlar, Ethereum Vakfı’nın Justin Drake‘in 2021’den önce olası lansmanı reddetmesinden sonra bile meyve veriyor gibi görünüyor.

Beacon Chain, Phase 0’ın başarılı bir şekilde piyasaya sürülmesi, Ethereum’un DeFi alanındaki pozisyonuna fayda sağlayabilir. İlk olarak, çoğu Ethereum’un blok zincirinde meydana gelen DeFi’nin patlama faaliyeti, ölçeklenebilirliğini neredeyse bir kırılma noktasına itiyor.

İkincisi, Cardano ve Tezos gibi büyük rakipler Ethereum’a parası için koşmaya hazır önemli kilometre taşlarıyla ilerliyorlar.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için