Banco Santander Ripple Partner International Payments App, One Pay FX’e 19 Bölge Ekledi:

Ripple (XRP) ile birlikte inşa edilen Banco Santander‘in One Pay FX uluslararası ödeme uygulaması, 9 Temmuz’da yayınlanan bir blog yayın duyurusuna göre, 19 bölgede daha kullanılabilir duruma getirildi. İspanya, İngiltere, Polonya ve Brezilya‘da kullanıma sunuluyor.

Genişletilmesinin ardından, One Pay FX çözümü ABD , Portekiz ve Şili gibi önde gelen ülkelerde kullanıma sunuldu . One Pay FX’in CTO’su Ed Metzger, bu teknolojiyi gelecekte daha da fazla insana sunabilmek için sabırsız olduklarını belirtti;

“One Pay FX’i yeni bölgelere ve müşteri segmentlerine genişletmek istiyoruz, böylece daha fazla insan daha hızlı, daha ucuz ve daha şeffaf uluslararası ödemelerden faydalanabilir.”

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için

Avrupa’nın en iyi bankaları arasında yer alan Santander, müşteri geri bildirimleri istendikten sonra uluslararası ödeme alanına ilgi duydu. Vurgulanan sorunlardan bazıları, alınan miktarlarda şeffaflık ve belirsiz bir teslimat süresi, tipik olarak 3-5 iş günü idi.

O zaman banka, uluslararası havale ekosistemindeki çözümler için Ripple’in teknolojisini kullanmaya karar verdi . Metzger, Santander’in Ripple’a yerleşmesinin nedenlerinden biri olarak hızı vurgular:

“Ripple, uluslararası işlemlerin hız sorununu ele almamıza da yardımcı oluyor. One Pay FX’e yapılan bazı ödemeler artık anında gerçekleşiyor. Kısa süre önce İspanya’da bulunan bir hesaptan İngiltere’deki bir hesaptan ödeme yaptım ve her iki hesaptan da birbirinden saniyeler içinde işlemle ilgili metin uyarıları aldım.”
ripple
Şimdiye kadar, bu girişim Santander’in havale ağında çekiş ve likiditeyi artırmış görünüyor. Bir Öde FX uygulaması daha fazla müşteri kendi dikişsiz yapısı dikkate alındığında uygulaması üzerinde uluslararası işlemlerini yapıyoruz, Metzger göre 2018 yılında düzenlenen Dağıtım ve Pazarlama İnovasyon Ödülleri sırasında bir gümüş ödül kazandı:

“Müşteriler artık uluslararası ödemelere yurt içi transfer gibi davranıyor. Düşük maliyetli, aynı gün sürecine çok güveniyorlar, artık yurt dışına para göndermek artık önemli değil. ”

Ripple’ın Talep Üzerine Ürünleri;

XRP token değeri teklifinin hala söz konusu olmasına rağmen, Ripple’ın uluslararası ödeme ağları için üretilen ürünleri, finans ve teknoloji alanındaki büyük insanlar tarafından entegre edildi. Bu teknolojiyi dikkate alan bazı dikkate değer sözler arasında American Express, Standard Chartered Bank ve MoneyGram bulunmaktadır.

Kripto Para Borsasına Ücretsiz Üye olmak için