Altın’a Yatırım Yapmalı mıyım?

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

gram altın
Öncelikle yatırım aracı olarak Altın’ı seçiyorsanız, sizlere bir kaç fikir verelim;
Bu günlerde altın fiyatı ani düşüş ve yükseliş gösterdiği için herkesin dikkatini çekmiş durumdadır. Düşük miktarda yatırım yaptığınızda, altının tavan fiyatlarına ulaşması bile sizi tatmin etmeyecektir. Çünkü kârınız da düşük olacağından neredeyse pişman olabilirsiniz. Ama böyle düşünmeyin, paranızı katlayarak bir sonraki yatırımınız için yatırım yapacağınız para miktarı artıyor.
Altın almak için, size en uygun olan en fiyatı seçmelisiniz, yani o gün altın fiyatı en düşükse daha düşüğünü beklemek hata olabilir. Tabi ki kesin bir şey söyleyemeyiz. Arz talep dışında; çevresel faktörler, ekonomik krizler, savaşlar vb. olayların altın fiyatını etkilediğini hepimiz biliyoruz. Bu yüzden olabildiğince gündemi takip edin. Yani komşu ülkelerin ya da bize göre dünyanın öbür ucunda ki ülkelerin ekonomisi ve gündemi de bizler için önemli rol oynamaktadır. Yatırım yapmadan önce kendinizi deneyin, haberlerde, internet sitelerinde, gazetelerde vb. platformlarda gördüğünüz bütün olayları kendiniz değerlendirip bir sonra ki gün Altın fiyatını tahmin edin. Bilgi aldığınız kaynakların güvenilir olduğundan emin olun, bazı internet siteleri ya da televizyon kanalları borsalara yön verme gayretindedir. Bunu da şöyle yaparlar; yüklü miktarda yatırım yaptıkları borsa fiyatı yükselince yalan haberler yaymamakla kalmayıp, haber yayılınca yüklü miktarda ki paralarını çekerler ve ufak bi düşüş bile gerçekleşse yeni yatırım yapan kişiler de panik yaparak elindekilerini zararına ya da düşük kârla satarlar. Düşük fiyattan tekrar aynı borsaya para yatırıp farklı bir haberle tekrar talebi arttırırlar. Bitcoin Borsası, Hisse Senetleri, Döviz işlemleri, Kripto Para Borsası ve aklınıza gelebilecek bütün borsalarda bu olayın yaşanması muhtemeldir. Yani gerekli araştırmaları yapıp kendinizi denedikten sonra yatırım yapmanızı tavsiye ediyoruz.
çeyrek altın
Gram Altın Fiyatı;
24.06.2020 tarihinde, gram altın fiyatı; 390,7 TRY’ dir.

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız

Çeyrek altın fiyatı;
24.06.2020 tarihinde, çeyrek altın fiyatı; 634 TRY’ dir.

Külçe Altın Nasıl Üretilir?

Külçe altın üretimi diğer altın türlerine göre daha az maliyetlidir. Genellikle külçe altın, diğer altın türlerine göre daha az tasarım detayı içerir. Külçe altının külçe çubuklarına bakarken, darplanmış külçeleri ve dökme çubukları karşılaştırabilirsiniz. Darbeli külçeler şık, parlak bir kaplamaya sahipken, döküm çubuklar yaşlı ve rüstik bir görünüme sahip olacak. Bu üretim sürecinden kaynaklanmaktadır. Dökme çubuklar, kalıplara sıvı altın dökülerek ve metalin soğumasına izin verilerek yapılır.

1 Külçe Altın Kaç Gram?

Türkiye‘nin Istanbul şehrinde Gram Altın, sırasıyla; 0,5 gr. | 2,5gr. | 5 gr. | 10 gr. | 20 gr. | 50 gr. | 100 gr. olarak üretilen sertifikalı külçe altındır. Gram Altın’ı saflığına göre ayıran iki çeşidi vardır, 22 ayar ve 24 ayar. 22 ayar Altın 0.916 saflığında has altından oluşurken, 24 ayar altın 0.995 saflığında has altından oluşur.

Özel olarak, 24 ayar 1000 gram [1kg] külçe altınlar da Istanbul’da üretimi mevcuttur.

Şimdiye kadar bulunmuş en ağır külçe altın 71,4 kilogram ağırlığındadır. 1858 yıllarında Ballarat bölgesinde bulunan bu altın külçesi, dünyanın en büyük külçe altını olarak tarihe geçmiştir.
dünyanın en büyük altını

Kripto Dünyasına Hemen Ücretsiz Adım Atmak İçin Tıklayınız